MENU
Produkty

Tvoba kalendářů - Jak se dělá kalendář

21. 07. 2016

Kolikátého je? Tak na to vám vždycky spolehlivě odpoví kalendář. Bereme ho jako úplnou samozřejmost, kterou řešíme tak nějak koncem roku. Ale napadlo vás někdy, jak vůbec kalendáře vznikají?

Tvorba kalendářů je takové malé cestování do budoucna, jste o rok i dva napřed. Už v létě 2016 si můžete koupit kalendáře 2017 a v plném proudu se připravují kalendáře na rok 2018. Takže tam, kde se kalendáře rodí, paradoxně kolikrát neví, co je dneska za den. Jakmile se totiž v nakladatelství Helma 365 domluvíme, které stolní a nástěnné kalendáře zůstanou, a co naopak uvolní místo novinkám, začne kolotoč.

Tak račte nasedat a svézt se na chvíli s námi!

ALFOU OMEGOU JE BEZCHYBNÉ KALENDÁRIUM

Že znáte pojem kalendárium jen díky televiznímu pořadu se Saskií? U nás v redakci teda zrovna Saskii nenajdete, zato máme šikovné redaktorky, které vlastně každému kalendáři „vdechnou život“. Připraví bezchybné kalendárium na aktuálně chystaný rok. Hlídají, jestli se kalendář zaplní dalším významným dnem nebo jestli se budeme radovat z dalšího volna navíc. Podle popularity se čas od času zařadí do kalendáře i některá nová křestní jména. Správně se spočítají týdny v roce, počty hodin do pracovního kalendáře a kalendárium, bez kterého by žádný kalendář nebyl kalendář, je na světě.

KAŽDÁ FOTKA POD LUPOU

Výběr fotografií, obrázků, textů atd. zabírá vlastně nejvíce času. U stálic typu Česká kuchyně, Rok plný sladkostí, Naše příroda, Auta, Psi, Kočky nebo Česká republika se zkontaktují autoři a všechno běží jak po másle. A protože na některé tituly jsou zákazníci léta zvyklí, do jejich grafické podoby se zasahuje jen kosmeticky. U nových kalendářů musí v redakci nejprve najít zdroje. Hledají se u nás, i v zahraničí. A najdou se. Do redakce přicházejí stovky fotografií, ze kterých se vybírají ty nejlepší, ty finální. Redaktorky si také trochu pohrají s dodanými texty. Zkrátka odchytají všechny chyby a postarají se o to, aby se vám dobře četly. Každý kalendář projde zhruba třemi kompletními kontrolami, než jde do tiskárny.

MISTR TESAŘ SE MOŽNÁ NĚKDY UTNE, NÁŠ GRAFIK ALE VÍ, CO DĚLÁ

Když mají redaktorky hotovo, putují kalendáře do grafického studia. Nevěřili byste, jak třeba barva a velikost písma mohou úplně změnit charakter kalendáře. Tak například písmo plné kudrlinek ocení třeba hospodyňky v kalendáři s recepty či květinami, decentní a moderní písmo je typické pro firemní kalendáře. Na grafice kalendáře záleží úplně stejně jako na všem ostatním. Celé to musí ladit. Všechno musí pasovat. A stejně zásadní je i výroba. Před tiskem kalendářů probíhají náhledy barevnosti, kontroluje se kvalita knihaření apod. Protože když se tohle všechno povede, zákazníci a firmy naši práci jednoznačně ocení. Kalendář si prostě koupí.

TO DÍKY OBCHODNÍKŮM MÁTE TEN SVŮJ KALENDÁŘ NA STOLE

Ale i za tím, než si ho firma nebo vaše babička koupí, stojí pořádný kus práce. Tu mají na starosti obchodní zástupci. Ti během toho, co kalendáře uzrávají v redakci a u grafiků, a než dojde k jejich finálnímu schválení a vytisknutí, komunikují. Komunikují a obchodují s malými i velkými odběrateli nebo zástupci různých firem. Díky těmto celoročním jednáním můžete nacházet svůj zamilovaný kalendář v oblíbeném papírnictví, anebo obdržíte kalendář jako vítaný reklamní dárek.

TAKOVÝ OBYČEJNÝ KALENDÁŘ …

NAKONEC TO VŮBEC NENÍ OBYČEJNÝ KALENDÁŘ, ALE INSPIRACE KAŽDÝ DEN…

Stolní a nástěnný kalendář je ve vašich očích zřejmě úplně obyčejná věc. Jeden takový kalendář se ovšem dělá i několik měsíců než se krásně zabalený, zářící barvami nebo vaším logem dostane za vámi. Za každým jedním kalendářem stojí tým několika lidí. Ti přesně vědí, co dělají, abyste koncem roku mohli vybírat ze stovek nabízených titulů. Ale jenom „o datum, logo a barvy“ tu nejde… Díky takovému tvůrčímu kolotoči máte kalendář s krásnými fotkami a ilustracemi, s originálními tématy nebo motivačními citáty, které vás potěší a pobaví den co den.  

 

Za tým Helma 365 pro Vás sepsala Ivona Neuwirtová

 

Chcete vidět tváře našeho týmu? Podívejte se na tuto stránku: fotografie a kontakty na náš tým Helma 365


Další zajímavé články o výrobě firemních kalendářů:

Tisk kalendářů od A až po spokojeného klienta

Kalendáře s nápadem

Vytvoření kalendáře - obyčejná nebo adrenalinová záležitost?

Výroba kalendářů na zakázku

Copyright 2009-2018 © Helma365.eu, created by Bezlinka.cz + Clocan.cz