MENU
Produkty

Helma oslavuje 20 výročie založenia spoločnosti

V dnešní uspěchané  době není v zemích českých ještě samozřejmostí, aby soukromá firma slavila 20leté výročí svého založení. My, Helma 365, jsme  spolu s našimi obchodními partnery to štěstí na jaře tohoto roku měli. Ano, oslavili jsme 20leté výročí vzniku.

Datum a čas v naší branži hraje roli opravdu významnou. Den za dnem, rok za rokem. Lidi naštěstí  pořád chtějí mít přehled o tom, kdo má svátek, kdy budou mít dovolenou, na které dny připadnou  Vánoce, v kolik hodin a s kým se mají sejít nebo kdy budou mít jejich příbuzní narozeniny.

Dvacet let je dlouhá doba

Zastavte se, prosím, chvilku s námi a přemýšlejte. Co jste dělali před 20lety?

20 let je dlouhá doba. Je to více jak čtvrtina průměrného lidského života. Za 20 let vyroste ze semínka obrovský strom. Za 20let dospěje jedna generace.

Shodou okolností jsme poprvé v našem firemním životě minulý pátek “propouštěli” , tedy spíše  se loučili s jednou z prvních zaměstnankyň Helma Group. Marcelka pro nás pracovala od prvních dnů existence Helma – kalendářového nakladatelství, po celých dlouhých 20 let. Byl to zvláštní pocit, přát někomu pohodu a klid do další etapy života, té důchodové. Věřím, že se bude někdo stejně dojatě loučit třeba za dalších 20 let právě s námi.

Časy lepší i časy horší

Zažili jsem s Helmou časy lepší, časy těžší i opravdu těžké, kdy Helma balancovala nad propastí bytí a nebytí. Troufám si říci, že dnes je tato tradiční česká firma stabilizována a snaží se pokračovat ve své tvorbě průhledně a s úctou ke všem svým spolupracovníkům.

I přesto, že žijeme v době chytrých telefonů a elektronického plánování, spolkne naše malá země stále ještě kolem 15-20 miliónů kusů výrobků s kalendáriem. Měli jsme tendenci podlehnout panice z těchto trendů, smiřovali jsme se s tím, že lidi diář potřebovat nebudou že budeme-li mít to štěstí, budou se stolní kalendáře vyskytovat snad ještě v kuchyních poctivých hospodyněk a potichu doufali, že nástěnné kalendáře nezmizí ze stěn domácností a firem. Nakonec jsme se rozhodli nepodléhat panice, věřit tradici a držet se svého řemesla.

Svého řemesla se držíme rádi a poctivě. Abychom bez ohledu na to, kam pokročí technika, pořád dělali radost lidem, kteří si chtějí psát záznamy na papír a kteří v kalendáři hledají, kdo má svátek a kdy mají příbuzní narozeniny.

Rád využívám této příležitosti, abych poděkoval všem partnerům, kamarádům, zakladatelům, investorům, zaměstnancům, dodavatelům i odběratelům, tedy všem těm, kteří Helmu založili, vedli, účtovali v ní, hledali fotografie pro kalendáře, obchodovali, vymýšleli recepty, připravovali data, balili výrobky, vyráběli, expedovali, uklízeli, všem těm kteří si její výrobky koupili nebo je darovali někomu jinému.

Filip Ulík, srpen 2014

Copyright 2009-2018 © Helma365.eu, created by Bezlinka.cz + Clocan.cz