Diář je osobní plánovač s místem pro zápis poznámek. Jeho stránkové uspořádání může být denní, týdenní, dvoutýdenní nebo - pro ty opravdu odvážné - měsíční! Takovéto stránkové uspořádání nazýváme u diářů kalendáriem. Podle vybraného kalendária máme pro každý den určen různě velký prostor pro zápis. A pokud diář nemá datumy, označujeme ho jako zápisník. 

Denní diář

Denní diář

Vybrat denní diář

Týdenní diář

týdenní diář

Vybrat týdenní diář

Čtrnáctidenní diář

Vybrat čtrnáctidenní diář

Měsíční diář

Měsíční diář

Vybrat měsíční diář

Primárním účelem diáře je organizace času, uspořádat naši divokou jízdu zvanou život, uchovat nápady, úkoly a nejtajnější schůzky. A jestli máte rádi pár bonusů, může obsahovat všechno od jmenin přes mapy až po různé informační listy, jako telefonní předvolby, svátky v ČR a SR, mezinárodní svátky, mapy a další. Kreativní duše se mohou radovat z motivačních diářů, které nás nejen inspirují, ale možná i donutí konečně splnit svá novoroční předsevzetí. 

Velikost diáře

Diář existuje v různých velikostech, přičemž nejrozšířenější jsou ve formátech A4, B5, B6 a A5. Tzv. kapesní diář nepřekračuje běžný formát A5.

Kapesní diář

kapesní diáře

Kapesní velikost odpovídá rozměrům 90 x 140 mm, nebo 80 x 150 mm.

Vybrat kapesní diář

Diář velikosti S

diář A6

Velikost S (120 x 165 mm) odpovídá diáři A6 (B6).

Vybrat diář A6 (B6)

Diář velikosti M

diář A5

Velikost M (143 x 205 mm, či 170 x 240 mm) odpovídá diáři A5 (B5).

Vybrat diář A5 (B5)

Diář velikosti L

diář A4

Velikost L (14,3 x 20,5 cm) odpovídá diáři A4.

Vybrat diář A4

Vazba diáře

Co se týče vazby, diář může mít pevnou, kroužkovou, nebo jen volné listy, které se vkládají do desek. Tyto desky mohou mít různé materiály a designy. Diář je často doplněn o gumičky, záložky a další praktické prvky.

Kromě klasických papírových diářů máme i ty elektronické. Přestože elektronický diář má řadu výhod v synchronizaci, sdílení a automatizaci, mnozí lidé stále upřednostňují tradiční papírový diář pro jeho osobní charakter, nezávislost na technice a možnost kreativního zápisu. Navíc, papírový diář lze využít jako reklamní dárkový předmět s logem a dalšími propagačními texty. 

Diář pomáhá dělat náš chaotický život trochu méně... chaotickým!