Jestliže máte ve svém marketingovém rozpočtu prostor pro tzv. firemní nebo reklamní kalendář, zamysleme se společně nad tímto krátkým seznamem otázek:

1.      Ideální dodavateli, kde tě mám?

2.      Co je to kalendářový časoprostor?

K bodu číslo jedna si můžete poznamenat tyto podmínky výběru: hledejte dodavatele, který je profíkem ve dvou oblastech. Polygrafii a marketingové komunikaci. Tisk kalendářů vám zrealizuje (ale nevymyslí) každá tiskárna Na růžku. Reklamní kalendář vám vymyslí (ale nevytiskne) každá reklamka Na tužku. O čem to mluvíme? O tomto:

Tisk kalendářů levou zadní? Lež, jako když tiskne

Výroba kalendáře pro účely firemní propagace má dvě nedílné části. Tou první je nápad, zosobnění informace, kterou chcete pustit do světa prostřednictvím produktu obsahujícího kalendárium. Výzva, která potřebuje k naplnění dokonalou znalost možností, které tyto produkty s kalendáriem nabízejí, a možností, jak prostřednictvím kalendáře komunikovat váš komerční záměr. Je to kreativní úkol a celé vaší investici dává OBSAH.

Druhou částí výroby, resp. tisku kalendářů je dokonalá produkce. Čili výběr materiálů, technologií, nákup papíru, způsob knihaření kalendáře, výběr tiskárny, kvalitní tisk kalendářů, způsobu balení a podobně. Je to řemeslný úkol a celé vaší investici dává FORMU. Helma365 se specializuje již více jak 20 let na obě části tohoto procesu.

Timing si dobře spočítejte, 1. 1. už bude kalendář po záruce

Když to vezmeme odzadu. Vytištěný kalendář chtějte mít na stole ideálně koncem října. Tou dobou byste již samozřejmě měli mít vymyšleno, jak a proč se bude váš firemní kalendář dostávat k vašim klientům. Koncem září by tudíž měla být hotová konečná verze produktu, připravená proměnit se v tisková data. Pracujete přes léto? My určitě ano. Nicméně od prvního telefonátu po tisk kalendáře je cesta dlouhá a pláže lákavé, počítejte s tím.

Už jsme psali, že je konec května? Neváhejte a volejte. Ať to máme v klidu.

Mgr. Xénia Křížová

 


Další zajímavé články o tisku kalendářů:

Tisk kalendářů od A až po spokojeného klienta

Vytvoření kalendáře - obyčejná nebo adrenalinová záležitost?

Kalendáře s nápadem

Výroba kalendářů na zakázku