Který kalendář je pro vás ten nejlepší? Takový, který z obyčejných dní udělá vzácné. A jaký diář je pro vás ideální? Ten, který vás usměrní a zároveň se vám maximálně přizpůsobí.

Představujeme již svou 28. kolekci kalendářů a diářů. I v této sezóně je naší ambicí stát se tím nejlepším společníkem pro váš pracovní i volný čas. Magdaléna Straková, šéfredaktorka Helma 365, pro vaši inspiraci osobně představuje novinky a své oblíbené tituly z nástěnných kalendářů na rok 2023. Přejeme vám příjemné čtení, protože kdo je inspirován, bývá kreativnější, efektivnější a optimističtější.

 

Kalendář Wildlife

Kalendář Wildlife s fotografiemi renomovaného českého fotografa divoké přírody Ondřeje Prosického je jedním z klenotů naší kolekce. Snímky, které nápaditě zaznamenávají chování zvířat v jejich přirozeném prostředí, pocházejí ze všech světadílů a v interiéru jsou naprosto nepřehlédnutelné. Autor se kromě estetického zážitku snaží divákům zprostředkovat také osvětový záměr. Jeho misí je šíření povědomí o důležitosti ochrany a respektu k divoké přírodě.

Nástěnný kalendář Wildlife

 

Kalendář Urbex - Forgotten Places

Vybudoval je člověk, ale už dávno patří času. Přijměte pozvání na místa, která jsou strašidelná i fascinující zároveň. Taková místa budí zvláštní pocity. Zvědavost se mísí s pietou, respekt se smutkem, radost z objevování s nostalgií po hodnotách a životech, které už odvál čas. Odvahu podívat se přes hledáček fotoaparátu na opuštěná místa nemá každý. O to víc je pro nás tento kalendář vzácný. Urbex (to je zkratka pro výraz urbanexploration) je objevováním zapomenutých míst.

Nástěnný kalendář Urbex - Forgotten Places

 

Kalendář Spicy

Jedna z hlavních funkcí kalendáře je dekorační. Kalendář má totiž zkrášlovat prostor. Má poutat pohledy, přitahovat pozornost – barvou, tématem, fotografií. V jinak víceméně neměnícím se interiéru je kalendář něčím, co každý týden či měsíc přinese novou inspiraci a novou příležitost pro snění a odpoutání se od všednosti běžného dne. Nástěnný kalendář Spicy je přesně jedním z těch, který ozvláštní váš čas. Stejně jako koření je plný chutí, barev a skoro i vůní, když zapojíte fantazii.

Nástěnný kalendář Spicy

 

Kalendář Zámecké zahrady

Schválně, co vás přitahuje víc? Zámecká zahrada nebo zámek? My jsme vsadili na to první. Oázy zeleně uprostřed měst plné starých stromů a ještě starších příběhů; zámecké zahrady mají zvláštní kouzlo. Jsou rájem romantiků a zamilovaných, rovněž však hledačů pokladů a fanoušků starých legend a pověstí. Milují je rodiny s dětmi, sportovci, studenti, pejskaři i turisti. Krásné fotografie nástěnného kalendáře Zámecké zahrady vás zvou na prohlídku i ve dnech, kdy nemáte dovolenou, prázdniny či naplánovaný výlet. Stačí pohled a hned cestujete v čase – do dob renesance, baroka či klasicismu.

Nástěnný kalendář Zámecké zahrady

 

Kalendář Modern Architecture

Další novinkou naší kolekce pro příští rok je kalendář ModernArchitecture. Je plný efektních fotografií zářivých barev, patrná je citlivá práce s kompozicí i se světlem.

Když se řekne moderní architektura, představíme si stavby, které se vyznačují unikátní a nezaměnitelnou architektonickou stránkou, také rytmem, ladností křivek, čistotou linií a symetrickými prvky. Moderní architektura je založená na minimalismu s malou zdobností, přesto dokáže být okázalá a dechberoucí. Na tato díla se díváme s respektem i údivem. Jak se to povedlo, že je člověk schopný takových velkolepých výkonů?

Nástěnný kalendář Modern Architecture

 

Kalendář Trains

Jste vášnivým nadšencem vlaků, kolejí a železnic? Slova jako výhybka, splítky a křížení vám způsobují příjemné mravenčení po těle? V tom případě si nenechte ujít náš nástěnný LP kalendář Trains. Je přesný jako hodinky a obsahuje nádherné fotografie. Co nás vlastně na vlacích tak fascinuje? Možná je to ten zvláštní, až meditační rytmus kol jedoucího vlaku. Nebo pohled na koleje sbíhající se v nedohlednu či krajina míhající se za okny. Přistoupili?

Nástěnný kalendář Trains

 

Kalendář Koně

Stáda koní divoce uhánějících po stepích a loukách fascinují lidi odnepaměti. Když člověk přišel na to, jak tyto nádherné bytosti zvěčnit, začaly portréty, kresby, náčrty, malby a sochy zdobit jeho obydlí. Dnes se kůň běžně v domácnostech vyskytuje především díky krásným fotografiím našich kalendářů. Pro rok 2023 ohlašujeme novinku: eleganci, sílu a rychlost různých plemen koní (ale také umění fotografů tyto vlastnosti správně zachytit) přinášíme v nástěnném kalendáři šířkového formátu. 

Nástěnný kalendář Koně

 

Kalendář Good Old Bikes

Prý není nic lepšího, než na pořádně nadupané motorce pomalu projíždět krajinou. Veteráni jsou takové výletní motocykly. Všichni se za nimi na ulici otočí. Nejezdí rychle. Jsou krásné. A drahé. Ne každý nadšenec má dost velkou garáž, aby ustájil dvanáct krásných historických strojů. Každý má však nějakou zeď, kam si může pověsit jejich nádhernou galerii. Tím pádem se vlastně stává sběratelem toho nejhezčího, co kdy brázdilo silnice.

Nástěnný kalendář Good Old Bikes

 

Kalendář Náš venkov

Milujete folklor a české tradice? Prožíváte je s veškerou vášní, výzdobou i přípravou? Tímto kalendářem můžete své umění dovést k dokonalosti. Nejenže vám skvěle doplní atmosféru v interiéru, inspiruje a potěší oko, ale pomůže i lépe plánovat. Pestrý LP kalendář Náš venkov má dost prostoru na psaní, 300 veselých  samolepek pro kreativní připomínky a šikovný způsob pověšení na zeď. Ten umožňuje obdivovat obrázek i zapsat poznámku zároveň.

Nástěnný kalendář Náš venkov

 


Zajímavé články o tisku kalendářů:

Znáte 6 pravidel pro tvorbu kalendáře?

Tisk kalendářů od A až po spokojeného klienta

Vytvoření kalendáře - obyčejná nebo adrenalinová záležitost?

Výroba kalendářů na zakázku

Kalendáře s nápadem