Již 30 let vydáváme kalendáře a diáře pro Váš vzácný čas. Vyberte si svůj kalendář a nebojte se být nároční:

Kalendář jmen na stěnu

kalendář nástěnný

Nástěnné kalendáře

Kalendář jmen na stůl

stolní kalendář

Stolní kalendáře

 

 

Jak by vypadal svět, kdybychom neměli jména? Museli bychom každého, koho chceme oslovit, doběhnout a zaklepat mu na rameno? A co by se stalo s našimi osobnostmi? S naší rolí ve společnosti?

 

Funkcí jména je občanskoprávní identifikace jedince něčím o hodně jednodušším, než je popis a charakteristika osoby a jejího původu. Je to to první, co o sobě z osobních věcí prozradíme. Je to způsob naší existence v papírovém světě. Jméno je součástí naší osobnosti a některé kultury o tom byly tak přesvědčeny, že lidi pojmenovávaly až v dospělosti podle toho, jakou osobnost měli. Někteří z nás se svým jménem souzní, někteří by i měnili a někteří změnu podstoupí, možná proto, že jejich rodiče ztratili rozum, když je pojmenovali Perpetua, Rolex či Bendegúz.

Nástěnné jmenné kalendáře

 

Hitparáda dětských jmen

Asi proto, že jsme si své vlastní rodné jméno vybrat nemohli, je pro nás výběr jmen pro naše potomky vždy velikou událostí. Na internetu se každý rok objevuje hitparáda dětských jmen a pomáhá tak ovlivňovat rozhodnutí budoucích rodičů, jako i osudy ještě nenarozených dětí. Před pár lety vévodilo holčičkám jméno Eliška, na druhém místě byla Anna a na třetím Adéla. Pro chlapce rodiče nejčastěji volili tradiční jméno Jakub, Jan nebo Tomáš. Za nimi se umístil Matyáš a vedoucí pětici uzavírá Adam.

Jméno dělá člověka

A protože ne šaty, ale jméno dělá člověka, mají jména své vlastní svátky. Říká se, že průměrný člověk si dokáže zapamatovat až 5 000 tváří, ale kolik si dokážeme zapamatovat jmen? Patříte k těm, co říkají, že na jména nemají paměť nebo k těm, co spolehlivě vyjmenují jména, data i místa narození celého telefonního seznamu? Pokud vás zajímá, jak byste v soutěži paměti dopadli vy, můžete se nechat prozkoušet na paměťových olympiádách. Soutěžící jsou tam schopni zapamatovat si i 186 jmen za 15 minut!

 

Jmenné nástěnné kalendáře

Abychom si však naši drahocennou paměťovou kapacitu šetřili na podstatné věci, vymysleli se jmenné kalendáře. A v nich jsme my, nakladatelství Helma365, mistři. Kalendářů jmen máme v nabídce hned tři druhy. Nástěnné, stolnívirtuální - na stažení. U nástěnných kalendářů byste možná jména nečekali, my je ale máme rádi. A víme, že jsou oblíbené i u těch zvás, kteří oceňujete především spojení estetické a praktické funkce kalendáře.

A jaký máte výběr z nástěnných jmenných kalendářů?  

 

Stolní kalendáře se svátky českých jmen

Stolní kalendáře s kalendářem jmen jsou stálicí na našem trhu a svým způsobem i trochu unikátem. Snad nikde ve světě se tento formát kalendáře netěší takové popularitě, jako u nás. Anebo ve vaší domácnosti či v kanceláři snad stolní kalendář není? Dnes možná za většinou přání k svátku, která rozešlete, či obdržíte, stojí sociální sítě. Ale není krásné, když vám přijde blahopřání od blízkého člověka díky tomu, že si vaše jméno přečetl ráno v kalendáři

 

Virtuální realitě se ani my samozřejmě nebráníme a vyrobili jsme pro vás kalendář jmen na stažení. Všechno podstatné tak můžete mít po ruce nejen na papíře, ale i online

 


Další zajímavosti, podklady ke stažení

Abecední kalendář jmen

Slovenský kalendář jmen

Plánovací kalendář pdf

Kalendář svátky v ČR v pdf