Kalendář je publikace umožňující nám orientaci v časovém průběhu, událostech a svátcích, a je nástrojem pro plánování a organizování činností. Běžně se setkáváme se stolním a nástěnným kalendářem.

Nástěnný kalendář

Nástěnný kalendář má obvykle 13 nebo 14 listů, včetně titulní strany a někdy i stranu s celkovým přehledem a tiráží. Každý list většinou představuje jeden měsíc, doplněný o ilustraci, kalendárium, někdy i se svátky, popř. i místo pro záznamy a citáty. Existují i varianty s týdenním nebo denním přehledem. Typická je spirálová, lepená nebo v případě LP verze sešitá vazba klendáře. Hlavní podporu kalendáři poskytuje karton či lepenka, kde spodní část může sloužit k reklamnímu využití.

Stolní kalendář

Stolní kalendář obsahuje titulní stránku, několik listů s kalendáriem pro aktuální a následující rok, organizér, místo pro záznamy, jmenný seznam svátků a další užitečné informace. Charakteristický je grafický přehled dní, týdnů a měsíců. Kromě ilustrací, kalendária a místa pro poznámky je kalendář často doplněn redakčním materiálem. Kromě toho, že vám připomene všechny důležité svátky, nabídne vám i recepty na úžasný týdenní menu nebo tipy, kam vyrazit na víkend. Stolní kalendář může obsahovat i speciální informace jako např. daňové termíny, psí svátky, praktické informace pro myslivce, fáze měsíce, apod.

Zvláštností stolního kalendáře je jeho konstrukce ve formě stojánku, což umožňuje pohodlnou manipulaci a psaní poznámek. Stojánek bývá často využíván pro reklamní účely. 

Nástěnný kalendář

plánovací nástěnný kalendář

Vybrat si nástěnný kalendář

Stolní kalendář

plánovací stolní kalendář

Vybrat si stolní kalendář