Týden stále začíná pondělkem a končí nedělí, rok má stále 365/366 dnů, 12 měsíců a čtyři roční období. Všechno je pořád stejné, přesto přicházíme každoročně s novými tituly kalendářů a diářů, s novými službami, tématy a novými autory.

Z našeho katalogu pro rok 2022  jsme si pro vás dovolili vybrat devět novinek, které si rozhodně zaslouží pořádné antré!

Kalendář Bibliotech

Nový přírůstek kolekce Exclusive Edition, nástěnný kalendář Bibliotech, je impozantním průvodcem po úžasných prostorách světoznámých knihoven. Aby mohly informace, emoce i slova volně plynout bez překážek, jsou stropy těchto budov vysoké, interiéry vzdušné a výborně prosvětlené. Listujte s námi moudrostí věků. A zprávy o tom, jak je kalendář Bibliotech báječný, si rozhodně nenechte pro sebe.

Nástěnný kalendář Bibliotech

 

Kalendář Verticalphoto

Dalším silným vizuálním titulem z kolekce Exclusive Edition je nástěnný kalendář Verticalphoto. Jak název napovídá, o vaši pozornost se uchází titul, kterému bude právem patřit celá zeď. Nebojte se mít vysoké nároky, tento kalendář je splní. Nádherné fotografie přírody a vody ve všech skupenstvích přinesou myšlenkám rozlet a duši inspiraci.

Nástěnný kalendář Verticalphoto

 

Kalendář Hollywood Posters

Hvězdy stříbrného plátna v celé své kráse nepřicházejí po červeném koberci, ani ve Fordu Thunderbird, nýbrž na luxusním papíře kolekce Exclusive Edition. Máte slabost pro Hollywood, místo plné pozlátek, splněných i zmařených snů? Pokud ano, přijměte pozvánku do biografu na nesmrtelné klenoty americké kinematografie. Retro filmové plakáty ze zlaté éry filmu vám až domů přinesou slavné tváře, slavná jména a slavné blockbustery.

Nástěnný kalendář Hollywood Posters

 

Kalendář České skanzeny

Pro romantiku lidové architektury máme slabost. Když jsme letos dostali příležitost uctít ji způsobem pro nás nejkrásnějším, neváhali jsme ani chvilku. Vítejte na malebném českém venkově při prohlídce muzeí, díky kterým ožívá historie. Vraťte se daleko do minulosti a obdivujte tradiční stavení, kostely, sýpky, statky i celé vesnice uprostřed přírody pod širým nebem. Tento nástěnný kalendář se krásně hodí do interiérů chat, chalup a venkovských sídel.

Nástěnný kalendář České skanzeny

 

Kalendář Food Style

Umění připravit skvělé jídlo nekončí ve chvíli, kdy vyndáme pekáč z trouby nebo odstavíme hrnec z plotny. Možná nepatříte k labužníkům, kteří si jídlo nejdřív vyfotí a až pak sní, ale určitě s námi budete souhlasit, že rčení „jíme očima“ má něco do sebe. Mysleli jste si, že umělecká disciplína s názvem food style je výsadou vyvolených? Naopak! Vychutnejte si nádherné fotografie plné barev, chutí a vůní, inspirujte se ve své tvorbě a posuňte svoji domácí kuchyň na úroveň špičkové gastronomie.

Nástěnný kalendář Food Style

 

Charm of the Moment

Až budete mít pocit, že svět se točí příliš rychle, zpomalte při pohledu na tuto nádheru. Říká se, že bychom si každý den měli dopřát výjimečné zážitky či vjemy. I kdyby měly trvat jen pár vteřin. Nástěnný kalendář Charm of the Moment přitahuje pozornost a dokáže si ji zároveň udržet. Decentní atmosférou, úctou ke kráse žen i nenucenou spontánností.

Nástěnný kalendář Charm of the Moment

 

World from Above

Podívejte se zblízka. Podívejte se znovu. Vidíte pořád to samé? S tímto nástěnným kalendářem vás bude bavit mít na zdi celý měsíc jeden a ten samý obrázek. Protože tohle nejsou jen fotografie. Jsou to celky, jsou to detaily, kontrasty i souvislosti. Využijte možnost podívat se na známé věci s nadhledem. Možná díky odstupu objevíte mnohem víc než jen tvary, barvy a linie. Možná najdete inspiraci, otázky či odpovědi na ně. 

Nástěnný kalendář World from Above

 

Stolní kalendář Česko-slovenská kuchařka

Máte chuť na specialitku našich regionálních kuchyní? Nebo hledáte inspiraci? Jistě oceníte lákavé fotografie a návodné recepty z ingrediencí, které nemusíte shánět na exotických trzích. Pak je pro vás tento oblíbený stolní kalendář tím pravým ořechovým. Nebo makovým. Nebo povidlovým. Do každé správné kuchyně patří alespoň jedna pořádná kuchařka.

Stolní kalendář Česko-slovenská kuchařka

 

Stolní kalendář Tajemná místa ČR

Možná si myslíte, že tu znáte každý patník, ale nechte se překvapit. V tomto stolním kalendáři pro vás máme spoustu zajímavých cílů a ještě navíc tajemných. Třeba zjistíte, že máte některé z nich za rohem. Nebo na trase vašeho nejbližšího výletu. A možná si celý příští výlet naplánujete podle toho, co se dočtete v kalendáři. Co jeden týden, to jeden tip, který tvoří fotografie a výstižný popis.

Stolní kalendář Tajemná místa ČR