Nástěnný kalendář Aqua Dreams je mimořádně vydařenou kolekcí krásných podvodních snímků fotografky Alice Bochňákové.

Zanořte se s námi pod hladinu průzračné vody a objevujte pohádkový svět plný fantazie a fikce, který ovšem působí tak přesvědčivě, až má divák pocit, že se vznáší spolu s modelkou. Vznešenou a zasněnou poetiku snímků doprovází živé a plné barvy, které roztančí každý interiér.

 

 Fotografka Alice Bochňáková využívá pro svoji tvorbu nevšední médium – průzračnou vodu se všemi jejími fyzikálními vlastnostmi. Pracuje s neobvyklým chováním světla, jeho lomem o vodní hladinu, s pomalým, ladným pohybem věcí, vlasů a lidí. Také se schopností uvolnit se, být sám sebou a užít si svobodu pohybu i dotek příjemné vody na kůži. Jedná se o působivou figurální fotografii, promyšlené tématické kompozice a výpravné scenérie. Nedílnou součástí dramaturgie této fotografky jsou nádherné rekvizity, šaty a doplňky, které pomáhají dotvořit svět fantazie a pohádky.

 

Živé a dynamické fotografie skoro jakoby překročily hranice dvourozměrného média a staly se živým pohádkovým příběhem. Některé z příběhů jsou zasněné a něžné, jiné temperamentní a dramatické, všechny ale přirozené a opravdové.

 

Všudypřítomné bublinky vzduchu vznášející se ve vodě působí jako samostatný komunikační prvek. Spolu s rozevlátými šaty a vlasy obraz rozpohybovávají a navozují mu pocit proměnlivosti a plynutí v čase i prostoru. Perfektně propracované detaily se vzájemně doplňují, prolínají a tvoří neopakovatelný, netradiční a fascinující celek.

 

Každá fotografie je originál - o to cennější je mít doma celou dvanáctistránkovou kolekci. Projděte se galerií kalendáře Aqua Dreams. Na vlastní kůži pocítíte lehkost a povznesenost zpracování.

 

Autorku a její práci oceňuje laická i odborná veřejnost u nás i ve světě. Je to víc než portrét, víc než fotografie a víc než kalendář.

 Kalendář Aqua Dreams

Formát kalendáře: 34 x 48,5 cm
Kalendárium: měsíční mezinárodní
Rozsah kalendáře: 14 listů
Prostor pro přítisk: 34 x 7 cm
Možnosti nákupu kalendáře Aqua Dreams

 

 

 

Chcete se dozvědět víc o tom, jak snímky použité v tomto krásném kalendáři vznikaly? Podívejte se na:

- krátký dokument Gejzír

- fotodokumentaci z přípravy: Alicedigiart.com

- rozhovor na stránkách Megapixel

- rozhovor v časopise DIGITÁLNÍ FOTO

- další informace: http://www.alicedigiart.com/alice-bochnakova/